top of page

Das Thema  & JODELIX:

Liedfabrik - Písňozávod

das_thema_logo.jpg
KIV04192.jpeg
KIV04373.jpeg
KIV04056.jpeg
KIV04194.jpeg
KIV04039.jpeg

 

Deutsch-tschechische Transfolkinfusion

Česko-německé transfolkinfúze

Zitternde Nebelschwaden ziehen durch den schallenden Raum, zwischen Plattenbauschluchten und felsigen Alpenattrapen aus Karton und Plastik. Jodelgesang vermischt sich mit Autobahnbrausen, schwüle Balladen mit philosophischem Punk. Tierisch moderne Laute brechen aus uns heraus, wenn wir nur mal ehrlich mit uns selbst sind. Germanischer Einkaufskeltengesang übertönt politisches Soulgedusel und lustvolle Volksmusik lässt Beine und Herzen zucken.

Mlhové trhance se sametově chvějí ve zvukové krajině mezi paneláky a kulisami alpského panoramatu z kartonu a plastu. Originál Jódl namíchaný s dálničním šumem, hřejivě nasládlé balady říznuté filozofickým punkem. Animálně moderní zvuky z nás tryskají v momentech naprosté upřímnosti. Germánsko-keltské shopping ( nebo shocking) zpěvy se překrývají s politicky soulovým brumláním. Sexy lidová Volksmusik Vás vtáhne na taneční parket a poskočí Vám srdíčko.

KIV04351.jpeg
KIV04351.jpeg

PŘÍŠTÍ PŘEDSTAVENÍ
coming soon...

 

V naší zpěvohře zkoumáme zvučné kořeny českých a germánských hlaholů a zvuků v našem okolí. Hudba, která se dotýká, která spojuje, to se člověk rád zaposlouchá, protože…no, proč vlastně? Pocitům a zážitkům, které se stali písněmi, těm zkrátka rozumíme tím, že je posloucháme. A z poslouchání se stane…sounáležitost.

KIV04490.jpeg

In unserem Singspiel suchen wir die Wurzeln zwischen böhmischen und germanischem Klängen in uns selbst und der Welt um uns.

Musik berührt, verbindet uns, da hört man meistens gerne zu, weil… ja, warum?

Die Gefühle und Erlebnisse die zu Liedern geworden sind, verstehen wir einfach durchs Zuhören. Und aus Zuhören wird… dazugehören.

DAS THEMA / TO TÉMA + JODELIX sind: 

Roman Horák - Stimme, Texte, Akordeon, Melodica, Klavier

Sven Ofner - Stimme, Texte, Glocken

Philipp Schenker - Stimme, Texte, Ukulele, Klarinette

Marketa Richter - Stimme, Texte, Xylofon

Šimon Janák - Tuba und andere Blastechnik

Matouš Holada - Bass und Präzision

Michal Pustay - Licht und Sound

DNz_logo.png

Poděkování: Pražský dvadelní festival  německého jazyka - Theater.cz

Divadlu Na Zábradlí za dlouhodobou podporu. Děkujeme

KIV04490.jpeg
bottom of page